top of page
modr-cerv-zlut.jpg

KONSTITUCE

SÁM (VPK)

Vata-Pitta-Kapha-stejne.png

Projevy:

Tento člověka má v sobě rozložené všechny živly a energie rovnoměrně. Může být někdy akční a někdy naopak lenivý. Postava spíše štíhlá, ale při nerovnováze přibývá na váze. Má otevřenou mysl pro všechno, jak tradice, tak pro novinky. Dostatek energie je i na dotažení věcí, na detaily. Je všestranně nadaný. Při nerovnováze se velmi těžce vrací zpět do klidu. Někdy se utápí v depresích a jindy je velmi veselý. Má dobré myšlení a paměť. Většinou vyčnívá z davu. 

Pozitiva: Člověk je veselý a otevřený pro změnu. Dokáže vydržet až do zdárného konce. Zapojuje analyticky mozek a empaticky cit.  Je odolný nemocem. Všestranně nadaný. Rovnovážná postava. Ve společnosti je většinou oblíbený

Negativa: Člověk se může lehce dostat mimo svou rovnováhu a těžce se vrací zpět. Jeho trávicí systém je citlivý, projevují se časté výkyvy váhy a putující problémy na těle. Má pak oslabené orgány, především játra a slinivku. Může mít problémy s klouby, kostmi a svaly. Jsou zde tendence k depresím a neklidnému spaní. Má většinou moc rychlé trávení.

bottom of page