diagnostika.jpg

CESTA K ROVNOVÁZE

Terapie a masáže

ajurveda_pozadi(1).jpg

PROČ ZROVNA AJURVÉDA?

Nabízí učinné přírodní cesty k uzdravení.

Má-li člověk už nějaké zdravotní potíže, Ajurvéda nabízí hned několik možností. Jsou ověřené a propracované tisíciletími. Ajurvédské terapie mohou nejen snížit projevy a nebo je zcela vyloučit, ale hlavně naučit člověka, jak v budoucnu zvládat tyto potíže sám. Nechte si doporučit terapii přímo na míru od diagnostika, jedině tak mohou účinně působit a být k užitku.

Potřebuju více informací

DNA.jpg

JAK TO FUNGUJE?

Každá terapie má hlubší a širší dosah.

Vždy působí na nervovou soustavu, na kůži a tím i na vnitřní pohodlí, orgány a trávení. Ájurvéda pracuje se všemi tkáněmi v těle a terapie mají za úkol všechny tyto kanálky a tkáně rozproudit a vyčistit, tím nabít novou energií a vyživu.

Všechny tyto aspekty ovlivňují energii jedince a jeho chuť do života (radost, pohodu a štěstí). Vše se dostává do harmonie a nastává omlazení organismu a často i mizí nějaká ta kila navíc.

DRUHY AJÚRVEDSKÝCH MASÁŽÍ

Doporučujeme výběr konzultovat s ájurvédským diagnostikem, ten určí vhodnou terapii na základě individuálních potřeb.

Očekávaný výsledek při nepohodě a i při chronických potížích lze očekávat až po 7, 14, 21 i 28 terapiích za sebou, nejlépe intenzivně každý den. Některé terapie aspoň 1x týdně.

Druhy-masáží_0016_1.png

Abhyangam

90–120 min. (1200–1600,-)

Bylinná olejová masáž celého těla i chodidel a dlaní. Během masáže se působí i na marmové body (uzlové body proudění sil v organismu). Masáž zvyšuje proudění bílých krvinek, obranyschopnost a tvorbu protilátek v těle. Oživuje tělo a zpomaluje proces stárnutí. Působí dobře i na psychiku. Harmonizuje tělo, uvolňuje stažené svaly a zjemňuje pleť. Odbourává stres a zlepšuje spánek.

Druhy-masáží_0015_2.png

Udvarthanam 1

60 min. (1000,-)

pudrová redukční masáž. Zvyšuje fyzickou kondici. Během masáže se nanáší léčivý pudr na tělo a tlakem se zvyšuje teplo v těle, to podporuje pocení a redukci hmotnosti. Eliminují se pachy, zlepšuje se pohyblivost, aktivuje se tok tkání i lymfy. Projasňuje se pleť a zlepšuje stav pokožky. 

Druhy-masáží_0014_3.png

Swedanam

15 min. (250,-)

Bylinné napařování v napařovací komoře. Hlava je mimo komoru, nezatěžuje se srdce a přitom se prohřívá celé tělo. Doporučuje se hlavně po masážích pro uvolnění a pro lepší průnik léčivých látek do tkání.

Druhy-masáží_0013_4.png

Podikizhi (podikihi)

60 min. (1200,-)   |   dalších 30 min (400,-)  

Délka masáže se určuje podle délky těla.

 

Bylinná masáž pomocí měšců s rýží a bylinami. Během procedury se měšče namáčí do teplého oleje. Účelem je prohřát svaly a změkčit je, prokrvit pokožku. Pomáhá při zánětech kloubů a svalů, po poraněních. Detoxikuje a je účinná i při celulitidě.

Druhy-masáží_0012_5.png

Pizhichil (pizičil)

60 min. (1500,-)

Olejová masáž litím teplého oleje na celé tělo mimo hlavu a obličej. Jedna ruka lije a druhá masíruje. Je to velmi regenerační a uklidňující masáž. Zklidňuje nervovou soustavu, obnovuje svaly, ulevuje artritidě a paralýze, vhodná na sexuální slabost. Použije se až 2 litry ájurvédského oleje.

Druhy-masáží_0011_6.png

Njavarakizhi

60 min. (1200,-)

Účinná omlazující technika, aplikace léčivé směsi na tělo pomocí měšců s rýží a bylinami, ohřívané v bylinném mléce. Pro svalovou a kosterní soustavu, dodává sílu a vitalitu, regeneruje pokožku. Vhodné i na vysoký krevní tlak a cholesterol.

Druhy-masáží_0010_7.png

Udvarthanam 2

60 min. (1000,-)

Masáž na kůži bylinnou olejovou pastou celého těla. Pasta ohřívá, masíruje, detoxikuje, projasňuje pleť. Eliminuje pachy a podporuje lymfatický systém a odstranění zánětů na kůži. Dochází k omlazení .

Druhy-masáží_0009_8.png

Shirodhara (širodara)

60 min. (1200,-)

Lití teplého bylinného oleje na hlavu v místě tzv. 3 oka.. Velmi účinná metoda pro sklidnění centrálního nervového systému, na stres, deprese a neklidnou mysl. Zlepšuje spánek. Pro celkovou pohodu celého těla a trávicí soustavy a harmonizace mysli.

Druhy-masáží_0008_9.png

Takradhara

60 min. (1200,-)

Lití teplého bylinného mléka na hlavu v místě 3. Oka. Metoda se doporučuje při kožních nemocech i při lupénce. Má omlazující a uklidňující účinky. Výborné i pro zlepšení padání  a šedivění vlasů. Odstraňuje stres.

Druhy-masáží_0007_10.png

Masáž tváře

20 min. (300,-)

Pomocí bylinného oleje se masíruje pleť tváře a stimulují se marmové body. Podporuje regeneraci pleti, uvolňuje napětí a redukuje vrásky. Rozjasňuje pleť. 

Druhy-masáží_0006_11.png

Masáž hlavy (shiro abhyangam)

20 min. (300,-)

Pomocí bylinného oleje se masíruje vlasová část hlavy a zátylek. Uvolňuje napětí v hlavě a v tváři. Vyživuje vlasovou část, pomáhá s problémy s padajícími a šedivějícími vlasy. Odstraňuje bolest hlavy a migrény. Zlepšuje spánek a pocity stresu a podráždění nervů.  Doporučuje se kombinovat s abhyangou a s masáží obličeje.

Druhy-masáží_0005_12.png

Mukhalepam

45 min. (700,-)

Ošetření tváře pomocí bylinné směsi , masáž tváře a maska. Pro zářivou pleť, omlazení a vyčištění kůže. Proti vráskám a řeší i problémy s akné a s nerovnoměrnou pigmentací.

Druhy-masáží_0004_13.png

Masáž zad podikizhi

60 min. (1200,-)

Pomocí měšců plněných rýží a bylinami, namáčených do teplého bylinného oleje se prohřívá celá oblast zad a boků. Ostraňuje napětí, přetížení a pomáhá při chronických problémech s páteří. I jako rekonvalescence po zranění.

Druhy-masáží_0003_14.png

Nasyam

1 kůra (150,-)

Aplikace směsi olejů do nosních dírek. Doporučuje se po masáží tváře a hlavy. Pro omlazení mozku a uvolnění nosních dutin. I při bolestech hlavy a migréně. Výborné při ucpaných lebečních dutinách.

Druhy-masáží_0002_15.png

Ušní terapie

1 kůra (150,-)

Lití teplého oleje do uší. Pomáhá odstraňovat maz z uší. Vhodné i na hučení a pískání v uších. Je doporučeno po masáži hlavy.

Druhy-masáží_0001_16.png

Vasti

30 min. (500,-)

Lokální ošetření páteře- křížová nebo krční páteř. Jedná se teplou olejovou lázeň postižené oblasti. Vyrobí se z cizrny nádržka, která se dá na kůži a teplý bylinný olej může přímo se vstřebávat na páteři, kde je nejvíce třeba. Na záněty, na bolesti, ztuhlost svalů. Chronické a akutní stavy. 

Druhy-masáží_0000_17.png

Garshana

20 min. (350,-)

Suchá másáž celého těla pomocí speciálních rukavic, většinou z hedvábí. Pro podporu lymfy, na detoxikaci, aktivaci těla. Pomáhá to redukci tuků a stimuluje buňky kůže. Doporučuje se před masáží olejem.

Druhy-masáží_0000_18.png

Kajásek

60 min. (1600,-) ( velká spotřeba oleje a bylin)

Polévání celého těla teplým ájurvédským olejem nebo bylinným nálevem, mimo hlavu . Dochází k uvolnění  a k prohřátí všech kloubů, vazů a svalů. Pomáhá tato královská terapie odplavit toxiny, zlepšit kožní problémy, omladit celé tělo. Vhodné i na pohybové problémy a problémy nervového poškození.

19.png

Masáž dětí a kojenců

60 min. (600,-)

Naučíme maminky nebo tatínky lehkou hladivou masáž celého těla u kojenců a dětí tak, aby je mohl provádět sám na svém dítěti jako denní rituál. Přínosem je relaxace, pohoda a uvolnění dítěte, zlepšení  spánku a zvýšená imunita. Zmírňují se dětské koliky a doteky oběcně zmírňují nejen fyziologické, ale i psychické příčiny mnoha potíží ( trávicí, pohybové, kloubní,nervové, stresové, poporodní, hyperaktivní, alergické, mentální a mnohé další).  Masáž podněcuje  a prohlubuje vzájemný vztah mezi rodiči a dětmi, zlepšuje schopnost vcítit se do druhé osoby. Roste odolnost dítěte vůči všem vlivům, posílí se i  jeho osobnost .

19.png

Ženská bylinná napářka

60 min. (1400,-)

Pro podporu ženského zdraví nabízíme a učíme ženskou vaginální napářku. Během bylinné napářky ženských pohlavních orgánů dochází k prohřátí orgánů, lepší cirkulaci krve v pánvi a k absorpci účinných látek z bylin krevním oběhem. Současně probíhá velmi účinná relaxace ženy a to přispívá k jejímu celkovému zdraví. Doporučuje se jako podpůrná léčba gynekologických potíží, před porodem a v šestinedělí. Výborné uvolnění je i při menopauze a při zpracování sexuálních traumat. Máme k dispozici napařovací židličku, bylinky a další potřeby pro napářku.

* Nabízíme také

Nabízíme i masáž 4 ruční-vzájemná souhra 2 masérů, masáže a některé terapie mají mnohem lepší výsledný efekt, účinek je rychlejší a ráznější. Tělo reaguje lépe , rychleji se potí a vylučuje toxiny. Cena: navíc 30% z původní ceny masáže 1 masérem.