top of page

Proč převod z Vegetharmonie na Ramizu

Proč převod z Vegetharmonie na Ramizu:

Vegetharmonie vařila pro Třinec a okolí asi 9 let ( od roku 2012) a ukončila svůj provoz v říjnu 2020 a to navždycky. Mezitím vznikala Ramiza-ájurvédské centrum, začala provoz v srpnu 2020, vše v Třinci. Původně měli být oba dva objekty propojeny a vzájemně se doplňovat, ale vývoj ukázal, že vegetariánská restaurace je neudržitelná a tak jsem rozhodla ponechat dále jen Ramizu. Zde je vlastně i to stravování zahrnuto, ale už nevaříme pro veřejnost, pouze pomáháme s recepty a s výběrem vhodnosti jídla pro konkrétní osobu. Nabízíme i základní potraviny na jednoduché vaření , hlavně koření a byliny. Ramiza se zaměřuje na individualitu a na řešení konkrétních problémů.

Ájurvédské centrum je tu kvůli celostní léčbě člověka, zahrnuje diagnostiku, masáže a jiné terapie, cvičení a stravování. Jedná se vlastně o rozšíření nabídky služeb, jen už není restaurace. Majitelka Dagmar Mrajcová je stále vegetariánkou a dále podporuje každého, kdo chápe nezabíjení jako základ svého bytí, jen se i ona ve svém působení posunula více k pomoci lidem na cestě k harmonii. Když něco starého zanikne, může něco nového vzniknout a většinou na vyšší úrovni. Ramiza je tu opět pro lidi, pomůže na cestě ke zdraví, na cestě k dlouhověkosti a k harmonii.


Ramiza

Ra-to je energie a míza- je jedna ze základních lidských tkání, které proudí v člověku.

Spojením těchto slov vznikl název Ramiza. Energie pro lepší proudění živin, proudění života v celém těle, mysli i v duši. Hlavní myšlenkou je pomoci otevřeným lidem na cestě ke zdraví pomocí krásné vědy Ájurvédy, vědy , která má jasná pravidla a principy vzaté z přírody, ověřené léty a zkušenostmi v praxi.

V centru Ramiza děláme tradiční ájurvédu se vším, tak jak je třeba. Určíme u každého zájemce jeho přirozenou konstituci, se kterou se narodil. S tím se dále pracuje na nastavení vhodného stravování, možných masáží, terapií, relaxačních technik, vhodné cvičení a očistných technik. Vše tak, aby se každý naučil si sám poradit v běžném životě a udržoval své zdraví a energii v nejlepším možném stavu. Vše tak, jak nejlépe umíme a známe. Přistupujeme v rovnováze s rozumem a citem, bereme ohled na individuální potřeby každého jedince. S heslem: „Vlastní cestou za rovnováhou“, tím se myslí, že mi pomůžeme na startu a vy se sami přidáte, to je jediná možná cesta k harmonii.


158 zobrazení

Comments


bottom of page